ორშაბათს, 17 თებერვალს, ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს მორიგი სხდომა გაიმართება. სხდომაზე განიხილავენ ა(ა)იპ `ხარაგაულის ისტორიული მუზეუმის“ (დირექტორი ნინო დიდიძე) მიერ გაწეული მუშაობის შესახებ ინფორმაციას;
სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ხარაგაულის საინფორმაციო-საკონსულტაციო ცენტრის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებლის ვაჟა მაჭავარიანის ინფორმაციას მუნიციპალიტეტში საგაზაფხულო სამუშაოების აგროვადებში ჩასატარებლად დაგეგმილ ღონისძიებათა შესახებ;
ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის 2013 წ. 4 ივნისის #133 ბრძანებით სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების შესრულების შემოწმების მიზნით შექმნილი კონტროლის ჯგუფის ინფორმაციას გაწეული მუშაობის შესახებ ინფორმაციას (მომხს. იური ლურსმანაშვილი);
შპს „ხარაგაული 2011“-ის ინფორმაციას საგაზაფხულო სამუშაოებისთვის მზადების მდგომარეობის შესახებ (მომხს. გოჩა მანჯავიძე).
ბიუროს წევრები დაამტკიცებენ საპრივატიზებო ობიექტთა ნუსხას; პროგრამას სოფელ კიცხში სანერგე მეურნეობის მოსაწყობად (მომხს. ამირან ოქრომჭედლიძე); განიხილავენ საკითხს ა(ა)იპ „ხარაგაულის სპორტის განვითარებისა და მართვის მუნიციპალური ცენტრის“ შექმნის, წესდებისა და დირექტორის დანიშვნის შესახებ (მომხს. მალხაზ კუპრაძე,) მორიგ ცვლილებას ადგილობრივ ბიუჯეტში.