2024 წლის პირველი იანვრიდან საჯარო მოხელეების ხელფასები 10%-ით იზრდება. ხელფასები გაიზარდა მერიაში, საკრებულოსა და თვითმმართველობისგან დაფუძნებულ ააიპ-ებში დასაქმებულებს, გარდა სკოლამდელ დაწესებულებათა გაერთიანებისა. ამ ორგანიზაციაში ხელფასები ყველა დასაქმებულს 100-100 ლარით მოემატა.
ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 17 იანვრის #3 დადგენილებით, პირველი იანვრიდან
2024 წლის პირველი იანვრიდან ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის თანამდებობრივი სარგო თვეში 5 457 ლარი გახდა, მისი პირველი მოადგილის – 4 126 ლარი, მოადგილეების – 3 593 ლარი, საკრებულოში მოქმედი კომისიების თავმჯდომარეების – 2 928 ლარი, ფრაქციების თავმჯდომარეების – 2 662 ლარი, ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილეების – 2 129 ლარი.
საკრებულოს აპარატის უფროსის ყოველთვიური ანაზღაურება 2 660 ლარი იქნება, მესამე რანგის მეორე კატეგორიის უფროსი სპეციალისტის – 1 596 ლარი, მესამე რანგის მესამე კატეგორიის უფროსი სპეციალისტის – 1 463 ლარი.